7 sposobów na pokonanie "writers block" i skąd on się bierze

7 SPOSOBÓW NA POKONANIE "WRITERS BLOCK" I SKĄD ON SIĘ BIERZE

1. POTRZEBUJESZ WIĘCEJ DOŚWIADCZENIA

Opowiem wam może historię o tym, jak pokonałem "writers blocka". Przede wszystkim musisz zrozumieć powód, dla którego tak się dzieje. Może to być jeden lub wiele. Zwykle jednym z największych powodów jest brak doświadczenia. Kiedy zacząłem tworzyć muzykę, miałem duże problemy z kończeniem utworów i nad wymyślaniem pomysłów na moją muzykę. Ale im więcej czasu poświęcam na pracę przy muzyce, tym lepiej po czasie. Pierwsze lata są najtrudniejsze. Nie rozwijasz się tak szybko, a twoja muzyka może nie brzmieć tak dobrze, jak chcesz. Kiedy zrozumiesz powód, dla którego tak się dzieje, staje się to znacznie łatwiejsze. Po prostu bądź przygotowany i pamiętaj, że czasami napotkasz takie problemy. Jeśli jesteś początkującym, nie martw się zbytnio. Jeśli spodoba Ci się sam proces tworzenia muzyki, w końcu osiągniesz pożądane rezultaty. Ale nie ma sposobu, aby to obejść, jeśli nie zaczniesz tworzyć. Jeśli zamierzasz siedzieć tylko dlatego, że masz "writers blocka", nie będziesz się rozwijać. Nadal czasami czuję, że nie mogę robić muzyki. Ale nie tak jakbym miał "writers blocka". W końcu będziesz miał duże doświadczenie i wiedzę na temat produkcji muzycznej, o których nie będziesz musiał myśleć podczas produkcji. W ten sposób rozwiązałem ten problem u siebie. I w ten sposób możesz Ty to zrobić. Nie naciskaj zbyt mocno. Ale nadal zmuszaj się do tworzenia. Potrzebujesz tylko więcej doświadczenia. Pamiętam te dni, kiedy czułem, że moja muzyka jest zła, nie mogę nic zrobić itp. Ale potem patrzę na to teraz, to zabawne. Gdybym przestał, nic bym nie osiągnął.

1. TWÓJ POZIOM ENERGII JEST ZBYT NISKI

Każdego dnia mamy ograniczoną ilość energii. I jesteś odpowiedzialny za to, jak wydajesz tę energię. Pomyśl o tym jak o pieniądzach. Masz więc 86400 sekund każdego dnia. Jak zamierzasz je wydać? Czy zamierzasz tworzyć muzykę? A może zamierzasz marnować czas na Netflix, Youtube, memy itp.? A może nawet kłócić się z kimś w mediach społecznościowych. Wszystko to zabiera twoją energię. Każda negatywna rzecz wpłynie na twoją produktywność i twój umysł. Nie chcę zagłębiać się w duchowe rzeczy i ezoterykę, ale odrobina tego bardzo pomaga. Skup się na rzeczach, które Cię inspirują. Nie czytaj wiadomości. Nie trać czasu i energii na myślenie o rzeczach, których nie możesz zmienić. Chcą twojej uwagi. Negatywne rzeczy zawsze przyciągają dużo. Jeśli zamierzasz poświęcić na to swój czas, nie będziesz miał energii do pracy nad muzyką. Pozbądź się wszystkiego, co czujesz, że powstrzymuje cię tak bardzo, jak tylko możesz. Natychmiast zobaczysz wyniki.

2. NIE ĆWICZYSZ PRAWIDŁOWO

Musimy siedzieć przed komputerem przez cały dzień. Technologia ewoluuje szybciej niż nasze ciała. Nie kazano nam siedzieć cały dzień. Musimy się ruszyć. Może to być tak proste, jak chodzenie codziennie przez 1,5 godziny lub 6000-10000 kroków. Idealnie byłoby, gdybyś podnosił ciężary 2-3 razy w tygodniu. Kiedy zacząłem ćwiczyć, mój poziom energii znacznie wzrósł. A mój mózg zaczął działać lepiej. Nie mówię nawet o kulturystyce. Nie powinien być zbyt ciężki. Może bardziej cardio-style podnoszenie ciężarów. Nie jestem twoją mamą, która mówi ci, co masz. To twoja odpowiedzialność. Jeśli zmagasz się z blokadą pisarską lub brakiem energii i inspiracji, oznacza to, że coś jest nie tak. Trening jest jednym z najprostszych sposobów na zwiększenie poziomu energii i produktywności.

3. ŚPIJ DOBRZE

Myślę, że wszyscy o tym wiedzą. To, jak dobrze śpisz, dyktuje wszystko w twoim życiu. Jeśli śpisz 5 godzin, istnieje bardzo mała szansa, że będziesz w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Mamy dziś tak wiele czynników stresowych i jeśli nie dasz sobie czasu na odpoczynek, wypalisz się. Spróbuj spać co najmniej 7, a najlepiej 8 godzin. To da ci wystarczająco dużo czasu na uzupełnienie poziomu energii i przywrócenie ciała.

4. MASZ ZBYT WIELE CZYNNIKÓW ROZPRASZAJĄCYCH

To jest dziś bardzo DUŻY problem. Dzięki telefonom i mediom społecznościowym nie możemy nawet skoncentrować się na rzeczach. Ciągle przesuwamy i przewijamy w mediach społecznościowych, aby uzyskać uderzenie dopaminy i serotoniny za każdym razem, gdy dostaniemy coś podobnego lub coś w tym rodzaju. Czuję, jak trudno jest skoncentrować się na rzeczach z tego powodu. Musisz się skupić. Oto, co robię: Usuń media społecznościowe z telefonu. Jeśli używasz go do pracy, ogranicz się. Zarezerwuj czas w kalendarzu i używaj go tylko w tych godzinach. Kiedy jesteś w studiu, wyłącz telefon i umieść go w miejscu, w którym nie masz do niego szybkiego dostępu. To samo dotyczy laptopa. Brak mediów społecznościowych. Brak internetu. Żadnych rozpraszających rzeczy i innych ludzi, którzy mogą ci przeszkadzać. Skoncentruj się na produkcji muzycznej CO NAJMNIEJ 2 godziny dziennie. Możesz nauczyć się grać na gitarze w ciągu roku, jeśli spędzisz 6 godzin. Możesz to zrobić szybciej, jeśli wydasz 8. Jeśli wydasz tylko 1, zajmie ci to lata. Im więcej wydajesz, tym szybciej robisz postępy.

5. MUSISZ ZROBIĆ PIERWSZY KROK

Musisz się zmusić, nawet jeśli nie chcesz. Pierwszy krok jest najtrudniejszy. Ale kiedy zaczynasz, wtedy dzieje się magia. Potrzebujesz tylko 15-20 minut, aby twój mózg się do tego przyzwyczaił. Potem poczujesz się o wiele lepiej i będziesz cieszyć się procesem. Ale jeśli nie zaczniesz, nie ma sposobu, w jaki mógłbyś się rozwijać. Nie obwiniaj niczego poza sobą. Twoim obowiązkiem jest pracować nad swoją muzyką i spełniać swoje marzenia. Nie bądź ofiarą. Wszystkie problemy, które masz w swoim życiu, są twoimi problemami. Nie rząd. Nie twoi rodzice. Myślę, że rozumiesz o co chodzi. Może to zabrzmieć trochę trudno, ale naprawdę musisz to zrozumieć, jeśli planujesz iść NA DUŻĄ skalę.

6. GRAJ NA INSTRUMENCIE

Kiedy nie mam ochoty tworzyć muzyki, po prostu jamuję. Gram na 7 instrumentach i jest dużo zabawy! Czasami potrafię grać na gitarze. Czasami flet. Nie musisz zmuszać się do tworzenia muzyki. Ale jeśli jesteś w tym środowisku, możesz uzyskać kilka pomysłów i inspiracji. Nie myśl za dużo. Po prostu zrób to. Muzyka powinna dawać radość. Potraktuj to jak grę. Po prostu graj i nie myśl o niczym. Inspiracja jest wszędzie. Czasami słychać dźwięk i zamienia się on w utwór.

MAM NADZIEJĘ, ŻE TO POMOŻE! CZY MASZ BLOK PISARZY? JAK RADZISZ SOBIE Z TYM PROBLEMEM? POROZMAWIAJMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *