Spraw, aby Twoje bębny były głośniejsze w 60 sekund!

Zmagasz się z miksowaniem perkusji? Nie możesz sprawić, by brzmiały potężnie i uderzająco? W tym poście podzielę się prostą sztuczką miksującą, która pomoże Ci kontrolować dynamikę bębna! Spraw, aby Twoje bębny brzmiały głośno, nie tracąc dużo czasu!

Perkusja to perkusyjny rodzaj dźwięku, który ma dużą dynamikę. Na przykład możesz mieć klaśnięcie, które ustawiłeś na -18, ale szczyty będą na -12db, a czasem nawet więcej. To jest problem, gdy wykonujemy przetwarzanie magistrali. Te dźwięki zwykle uruchamiają kompresor na kanale grupy perkusyjnej. Wiele razy nie chcesz, aby te szczyty wyzwalały sprężarkę. Możesz to łatwo naprawić za pomocą metody z tego postu!

1. Upewnij się, że grupujesz wszystkie bębny w jedną grupę. Zwykle wkładam do tej grupy moje klaśnięcia, kapelusze, shakery i perkusję. Jeśli masz jakieś bębny, które mają dużo low-endu, nie umieszczaj ich w tej grupie. Ponieważ mają inną charakterystykę częstotliwościową, nie potrzebujemy ich tutaj.

2. Upewnij się, że wykonujesz inscenizację wzmocnienia. Wszystkie poziomy powinny być dobrze wyważone. W ten sposób będziesz w stanie w pełni wykorzystać tę technikę.

3. Teraz będziemy potrzebować maszynki do strzyżenia. Używam DARMOWEGO maszynki do strzyżenia firmy Venn Audio. Ma wiele różnych algorytmów.

4. Nałóż maszynkę do strzyżenia na autobus bębnowy.

5. Załóżmy, że RMS twojego autobusu perkusyjnego wynosi około -18db. Ale niektóre dźwięki osiągają szczyt na -12, a może nawet -9. Spowoduje to uruchomienie sprężarki na kanale magistrali bębna. Jeśli te szczyty są naprawdę głośne, sprężarka zareaguje tam, gdzie nie powinna. Chcemy więc wyciąć te szczyty i zmniejszyć zakres dynamiczny za pomocą maszynki do strzyżenia.

6. Zacznij naciskać sufit maszynki do strzyżenia.

7. Jeśli twój RMS wynosi -18, a szczyty są na -9db, najpierw ustawiłbym mój pułap na -12. Jeśli to zmniejszyło te głośne szczyty, możesz zachować tę wartość. Jeśli nadal masz głośne szczyty, możesz popchnąć więcej w kierunku -18. Zwykle zostawiam około 6 db tych szczytów. Więc jeśli mój RMS wynosi -18, moje szczyty będą wynosić około -12db. Czasem mniej, czasem więcej. Pobaw się, aby zobaczyć, co najlepiej pasuje do Twojego utworu.

8. Celem tej techniki jest wyeliminowanie szczytów, zmniejszenie dynamiki i sklejenie dźwięków. Musisz tylko znaleźć wartość, która zmniejszy szczyty, ale także utrzyma dynamikę. Nie chcemy zgniatać naszych bębnów. Kontrolujemy tylko dynamikę

9. Kiedy skończysz z tym, nie zapomnij skompensować głośności. Powinien być tak głośny, jak przed przetwarzaniem.

To wszystko! Dzięki tej prostej technice możesz łatwo kontrolować dynamikę DOWOLNEGO dźwięku. W ten sposób wytniesz te niechciane i głośne szczyty, które uniemożliwią Ci głośny dźwięk twoich miksów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *