Nie potrzebujesz lat doświadczenia, aby dobrze mieszać i oto dlaczego

TO NIE GWARANTUJE, ŻE SIĘ UCZYSZ

Rzeczywiście, możesz nauczyć się podstaw, a nawet osiągnąć dobre wyniki. Ale to nie znaczy, że nauczysz się tego procesu. Na przykład możesz spędzić dni, a nawet tygodnie, próbując zmiksować swój utwór, ponieważ brakuje ci wiedzy. Czasami trudno jest kontrolować i filtrować informacje, których się uczysz. Kiedy uczysz się sam, zawsze istnieje ryzyko, że coś przegapisz. Może to być konkretna technika, podejście itp. Kiedy nie jesteś w stanie przedstawić swojej artystycznej wizji poprzez muzykę, może to być bardzo frustrujące. Jeśli tak się stanie, nie martw się! Istnieje rozwiązanie i porozmawiamy o tym poniżej. Wystarczy sprawdzony system i odpowiednie podejście do mieszania. Pracowałem z wieloma studentami. Niektórzy z nich mieli ponad 10-letnie doświadczenie w tworzeniu muzyki, ale zmagali się z tak podstawowymi rzeczami, jak miksowanie! Ta krótka historia pokazuje, dlaczego posiadanie "lat" doświadczenia nie gwarantuje, że będziesz dobry w swoim rzemiośle. Musisz nauczyć się właściwego sposobu, aby stać się profesjonalistą.

ZAJMUJE TO DUŻO CZASU

Zdobycie doświadczenia może zająć lata. A jak się dowiedzieliśmy, to nie gwarantuje, że się nauczysz. Pozwólcie, że opowiem wam moją historię. Zacząłem tworzyć muzykę w 2016 roku. Po 2 latach praktyki moje umiejętności były całkiem niezłe. Mogłem dokończyć utwory. Mogłem generować pomysły. Ale kiedy przyszło do miksowania, czułem się zagubiony. Próbowałem oglądać filmy na YouTube, książki, ale to nie pomogło. Tak, dowiedziałem się więcej o wtyczkach, sprzęcie i innych rzeczach. Ale to mi nie pomogło, ponieważ wciąż brakowało mi wiedzy i odpowiedniego doświadczenia. Nie mówię o LATACH doświadczenia. Mówię o WŁAŚCIWYM DOŚWIADCZENIU. Więc widzisz, mimo że spędzam dużo czasu próbując się nauczyć, nie byłem w stanie dobrze miksować mojej muzyki.

JEST LEPSZY I SZYBSZY SPOSÓB

Jaki jest więc nowy szybki sposób uczenia się mieszania? Mam dla Ciebie jeszcze jedną historię, która wyjaśnia, jak nauczyłem się miksowania w ciągu zaledwie 6 tygodni. Jak wspomniałem wyżej, zmagałem się z miksowaniem, mimo że miałem duże doświadczenie z muzyką. Dowiedziałem się, że szkoła online, w której kupiłem kursy, rozpoczynała kurs mistrzowski miksowania. Zapisałem się na to od razu! W ciągu 6 tygodni nauczyłem się sprawdzonego systemu. Dowiedziałem się, jak i kiedy korzystać z poszczególnych wtyczek, łańcuchów przetwarzania i wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby osiągnąć profesjonalny miks. Wydałem też swój pierwszy album zaraz po ukończeniu kursu. To był bardzo miły bonus, ale pokazał mi również, jak szybko można się uczyć i osiągać pierwsze wyniki. A potem po prostu skupiłem się na tworzeniu muzyki, zamiast martwić się o miksowanie. Teraz nie muszę myśleć o narzędziach, których muszę użyć. Mogę przełożyć wizję, którą mam w głowie, na moją muzykę i sprawić, by brzmiała tak, jak chcę.

JAK NAUCZYŁEŚ SIĘ MIKSOWANIA? PODZIEL SIĘ SWOJĄ HISTORIĄ W KOMENTARZACH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *